Menu

Klub afasie

Klub afasie, z.s. je nezisková organizace, která už od roku 2000 podporuje lidi s afázií. Organizuje konverzační skupiny, terénní péči pro ležící afatiky, provozuje poradnu, publikuje a přednáší.

Klub pomáhá tam, kde se lidé s afázií nemohou k logopedovi dopravit, i tam, kde chybí možnost popovídat si a scházet se. Doplňuje tak péči ambulantních specialistů.

Konverzační skupiny

Klub afasie vede konverzační skupiny již přes 20 let. Nabízí lidem s afázií bezpečný prostor, kde mohou trénovat své komunikační dovednosti bez obav ze selhání, navazovat nová přátelství, posilovat své sebevědomí, sdílet zkušenosti a nalézt radost ze vzájemné komunikace.

Konverzační skupiny se konají každý čtvrtek na Praze 6. Jsou otevřené pro nové účastníky, před svou návštěvnou kontaktujte zástupce Klubu, kteří vám poradí, která skupina je pro vás nebo vaše blízké vhodná.

Letáček

Stáhněte si letáček ke konverzačním skupinám.

Terénní péče

Terénní péče je určena pro pacienty s afázií, kteří kvůli přidruženým zdravotním obtížím nemohou navštívit logopeda v jeho ambulanci. Logopedky z Klubu mohou přijet i k vám. Stačí se s nimi domluvit přes afasie@centrum.cz.

Letáček

Pro více informací o terénní péči si můžete stáhnout letáček.

Poradenská, publikační a osvětová činnost

Klub vydal čtyři sety pracovních listů, se kterými mohou lidé s afázií pracovat a trénovat svou řeč.

Klub informuje a podporuje rodiny osob s afázií, pomáhá jim v administrativních úkonech. Je spojnicí mezi veřejnou správou, lékaři, terapeuty a nemocnými.

Kontakt
Mgr. Zuzana Konůpková – klinická logopedka, koordinátorka projektů, tel.: 776 754 080.

Více informací: www.klubafasie.com